Hej,
Under november och december kommer vi att ha några utvalda träningstider då vi fokuserar på något speciellt. Alla är varmt välkomna som vanligt.
21 nov.
TEMA Slalom
Vi hänger upp slalomportar och lär oss tips och trix för att snabbt och lätt ta sig igenom portarna utan att nudda dem. Mycket bra övningar för att få kontroll över kajaken. Kul och svårt på samma gång!
28 nov.
TEMA Kanotpolo
Vi får besök av kanotpolospelare från Uppsala och tar tillfället i akt att lära oss så mycket vi kan om denna vansinnigt roliga disciplin.
12 dec.
TEMA Räddningsteknik.
Hur gör man för att undvika att hamna i vattnet? Och vad gör man när man väl hamnar i vattnet? Kom och prova olika räddningstekniker!
19 dec
GKK-kuppen Kanotpoloturnering.
En klubbturnering för alla medlemmar. Vi delar lag på plats och spelar för att ha kul. Efteråt firar vi vinnarna med ett besök på lokal pub/restaurang/hak/bar/valfritt till självkostnadspris.
Hoppas vi ses!
/Styrelsen